Preview
Table
Fixtures

01

January

Vtora Liga
  • 00

    days

  • :
  • 00

    hours

  • :
  • 00

    minutes

  • :
  • 00

    seconds

START
01. January 1970. 01:00
END
01. January 1970. 01:00
TEAMS
17
GROUPS
1
Date
Round 8
Result
14.09.
Pomorie - Lokomotiv Sofia
1-3
14.09.
Lokomotiv GO - Botev Galabovo
3-2
14.09.
Chernomorets Balchik - Kariana Erden
1-0
14.09.
Pirin Blagoevgrad - Spartak Varna
2-2
14.09.
Montana - Spartak Pleven
14.09.
Litex Lovech - Neftochimic Burgas
1-1
15.09.
Strumska Slava - Ludogorets B
4-2
16.09.
Septemvri Sofia - Hebar Pazardzhik
4-2
P
Vtora Liga
M
Points
Goals
1.
CSKA 1948 Sofia
7
7
0
0
19 - 4
21
2.
Septemvri Sofia
7
7
0
0
18 - 7
21
3.
Lokomotiv Sofia
8
5
0
3
10 - 5
15
4.
Montana
7
4
2
1
12 - 5
14
5.
Litex Lovech
7
3
2
2
16 - 8
11
6.
Pirin Blagoevgrad
7
3
2
2
10 - 8
11
7.
Kariana Erden
7
3
2
2
8 - 6
11
8.
Neftochimic Burgas
7
3
1
3
13 - 9
10
9.
Hebar Pazardzhik
7
3
1
3
10 - 9
10
10.
Ludogorets B
8
2
4
2
10 - 10
10
11.
Lokomotiv GO
8
2
3
3
9 - 14
9
12.
Botev Galabovo
8
2
3
3
8 - 13
9
13.
Chernomorets Balchik
7
2
1
4
4 - 10
7
14.
Strumska Slava
8
2
0
6
7 - 15
6
15.
Spartak Varna
8
1
2
5
3 - 14
5
16.
Pomorie
8
1
1
6
4 - 13
4
17.
Spartak Pleven
7
0
2
5
1 - 12
2
Date
Round 7
Result
02.09.
Neftochimic Burgas - Septemvri Sofia
0-2
31.08.
Spartak Pleven - Spartak Varna
0-0
31.08.
Botev Galabovo - Pomorie
1-0
31.08.
Chernomorets Balchik - Pirin Blagoevgrad
0-2
31.08.
Kariana Erden - Litex Lovech
1-1
31.08.
Lokomotiv Sofia - Montana
0-1
30.08.
CSKA 1948 Sofia - Strumska Slava
2-0
30.08.
Ludogorets B - Lokomotiv GO
2-2
Date
1
Result
20.07.
Septemvri Sofia - Strumska Slava
2-0
20.07.
Kariana Erden - Montana
1-1
20.07.
Hebar Pazardzhik - Spartak Pleven
3-0
20.07.
Litex Lovech - Lokomotiv GO
5-0
20.07.
Chernomorets Balchik - Pomorie
0-1
20.07.
Neftochimic Burgas - Spartak Varna
5-0
21.07.
Ludogorets B - Botev Galabovo
2-2
22.07.
CSKA 1948 Sofia - Lokomotiv Sofia
2-0
Date
2
Result
26.07.
Montana - Neftochimic Burgas
4-2
27.07.
Lokomotiv Sofia - Ludogorets B
2-0
27.07.
Pomorie - Kariana Erden
0-1
27.07.
Strumska Slava - Litex Lovech
0-1
27.07.
Spartak Varna - Hebar Pazardzhik
0-2
27.07.
Pirin Blagoevgrad - Botev Galabovo
2-2
27.07.
Spartak Pleven - CSKA 1948 Sofia
1-4
27.07.
Lokomotiv GO - Chernomorets Balchik
1-1
Date
3
Result
03.08.
Kariana Erden - Lokomotiv GO
1-0
03.08.
Hebar Pazardzhik - Montana
1-3
03.08.
Botev Galabovo - Lokomotiv Sofia
0-3
03.08.
Chernomorets Balchik - Strumska Slava
2-1
03.08.
CSKA 1948 Sofia - Spartak Varna
2-0
04.08.
Neftochimic Burgas - Pomorie
2-1
05.08.
Septemvri Sofia - Pirin Blagoevgrad
2-0
05.08.
Ludogorets B - Spartak Pleven
2-0
Date
4
Result
10.08.
Spartak Pleven - Botev Galabovo
0-0
10.08.
Pomorie - Hebar Pazardzhik
0-1
10.08.
Strumska Slava - Kariana Erden
0-2
10.08.
Septemvri Sofia - Litex Lovech
4-3
10.08.
Lokomotiv GO - Neftochimic Burgas
1-0
10.08.
Pirin Blagoevgrad - Lokomotiv Sofia
0-1
12.08.
Spartak Varna - Ludogorets B
0-2
12.08.
Montana - CSKA 1948 Sofia
0-1
Date
5
Result
16.08.
Botev Galabovo - Spartak Varna
1-0
17.08.
Hebar Pazardzhik - Lokomotiv GO
0-0
17.08.
Lokomotiv Sofia - Spartak Pleven
1-0
17.08.
Chernomorets Balchik - Septemvri Sofia
0-1
18:30
Neftochimic Burgas - Strumska Slava
3-0
19.08.
Litex Lovech - Pirin Blagoevgrad
1-2
19.08.
Ludogorets B - Montana
0-0
19.08.
CSKA 1948 Sofia - Pomorie
5-1
Date
6
Result
24.08.
Pomorie - Ludogorets B
0-0
24.08.
Strumska Slava - Hebar Pazardzhik
2-1
24.08.
Septemvri Sofia - Kariana Erden
3-2
24.08.
Spartak Varna - Lokomotiv Sofia
1-0
24.08.
Montana - Botev Galabovo
3-0
25.08.
Litex Lovech - Chernomorets Balchik
4-0
25.08.
Pirin Blagoevgrad - Spartak Pleven
2-0
26.08.
Lokomotiv GO - CSKA 1948 Sofia
2-3
Date
7
Result
30.08.
Ludogorets B - Lokomotiv GO
2-2
30.08.
CSKA 1948 Sofia - Strumska Slava
2-0
31.08.
Kariana Erden - Litex Lovech
1-1
31.08.
Lokomotiv Sofia - Montana
0-1
31.08.
Chernomorets Balchik - Pirin Blagoevgrad
0-2
31.08.
Spartak Pleven - Spartak Varna
0-0
31.08.
Botev Galabovo - Pomorie
1-0
02.09.
Neftochimic Burgas - Septemvri Sofia
0-2
Date
8
Result
14.09.
Pomorie - Lokomotiv Sofia
1-3
14.09.
Lokomotiv GO - Botev Galabovo
3-2
14.09.
Chernomorets Balchik - Kariana Erden
1-0
14.09.
Pirin Blagoevgrad - Spartak Varna
2-2
14.09.
Montana - Spartak Pleven
14.09.
Litex Lovech - Neftochimic Burgas
1-1
15.09.
Strumska Slava - Ludogorets B
4-2
16.09.
Septemvri Sofia - Hebar Pazardzhik
4-2
Date
9
Result
21.09.
Kariana Erden - Pirin Blagoevgrad
00:00
21.09.
Neftochimic Burgas - Chernomorets Balchik
00:00
21.09.
Hebar Pazardzhik - Litex Lovech
00:00
21.09.
CSKA 1948 Sofia - Septemvri Sofia
00:00
21.09.
Botev Galabovo - Strumska Slava
00:00
21.09.
Lokomotiv Sofia - Lokomotiv GO
00:00
21.09.
Spartak Pleven - Pomorie
00:00
21.09.
Spartak Varna - Montana
00:00
Date
10
Result
28.09.
Pirin Blagoevgrad - Montana
00:00
28.09.
Pomorie - Spartak Varna
00:00
28.09.
Lokomotiv GO - Spartak Pleven
00:00
28.09.
Strumska Slava - Lokomotiv Sofia
00:00
28.09.
Septemvri Sofia - Ludogorets B
00:00
28.09.
Litex Lovech - CSKA 1948 Sofia
00:00
28.09.
Chernomorets Balchik - Hebar Pazardzhik
00:00
28.09.
Kariana Erden - Neftochimic Burgas
00:00
Date
11
Result
05.10.
Neftochimic Burgas - Pirin Blagoevgrad
00:00
05.10.
Hebar Pazardzhik - Kariana Erden
00:00
05.10.
CSKA 1948 Sofia - Chernomorets Balchik
00:00
05.10.
Ludogorets B - Litex Lovech
00:00
05.10.
Botev Galabovo - Septemvri Sofia
00:00
05.10.
Spartak Pleven - Strumska Slava
00:00
05.10.
Spartak Varna - Lokomotiv GO
00:00
05.10.
Montana - Pomorie
00:00
Date
12
Result
19.10.
Pirin Blagoevgrad - Pomorie
00:00
19.10.
Lokomotiv GO - Montana
00:00
19.10.
Strumska Slava - Spartak Varna
00:00
19.10.
Septemvri Sofia - Lokomotiv Sofia
00:00
19.10.
Litex Lovech - Botev Galabovo
00:00
19.10.
Chernomorets Balchik - Ludogorets B
00:00
19.10.
Kariana Erden - CSKA 1948 Sofia
00:00
19.10.
Neftochimic Burgas - Hebar Pazardzhik
00:00
Date
13
Result
26.10.
Hebar Pazardzhik - Pirin Blagoevgrad
00:00
26.10.
CSKA 1948 Sofia - Neftochimic Burgas
00:00
26.10.
Ludogorets B - Kariana Erden
00:00
26.10.
Botev Galabovo - Chernomorets Balchik
00:00
26.10.
Lokomotiv Sofia - Litex Lovech
00:00
26.10.
Spartak Pleven - Septemvri Sofia
00:00
26.10.
Montana - Strumska Slava
00:00
26.10.
Pomorie - Lokomotiv GO
00:00
Date
14
Result
02.11.
Pirin Blagoevgrad - Lokomotiv GO
00:00
02.11.
Strumska Slava - Pomorie
00:00
02.11.
Septemvri Sofia - Spartak Varna
00:00
02.11.
Litex Lovech - Spartak Pleven
00:00
02.11.
Chernomorets Balchik - Lokomotiv Sofia
00:00
02.11.
Kariana Erden - Botev Galabovo
00:00
02.11.
Neftochimic Burgas - Ludogorets B
00:00
02.11.
Hebar Pazardzhik - CSKA 1948 Sofia
00:00
Date
15
Result
09.11.
CSKA 1948 Sofia - Pirin Blagoevgrad
00:00
09.11.
Ludogorets B - Hebar Pazardzhik
00:00
09.11.
Botev Galabovo - Neftochimic Burgas
00:00
09.11.
Lokomotiv Sofia - Kariana Erden
00:00
09.11.
Spartak Pleven - Chernomorets Balchik
00:00
09.11.
Spartak Varna - Litex Lovech
00:00
09.11.
Montana - Septemvri Sofia
00:00
09.11.
Lokomotiv GO - Strumska Slava
00:00
Date
16
Result
23.11.
Pirin Blagoevgrad - Strumska Slava
00:00
23.11.
Septemvri Sofia - Pomorie
00:00
23.11.
Litex Lovech - Montana
00:00
23.11.
Chernomorets Balchik - Spartak Varna
00:00
23.11.
Kariana Erden - Spartak Pleven
00:00
23.11.
Neftochimic Burgas - Lokomotiv Sofia
00:00
23.11.
Hebar Pazardzhik - Botev Galabovo
00:00
23.11.
CSKA 1948 Sofia - Ludogorets B
00:00
Date
17
Result
30.11.
Ludogorets B - Pirin Blagoevgrad
00:00
30.11.
Botev Galabovo - CSKA 1948 Sofia
00:00
30.11.
Lokomotiv Sofia - Hebar Pazardzhik
00:00
30.11.
Spartak Pleven - Neftochimic Burgas
00:00
30.11.
Spartak Varna - Kariana Erden
00:00
30.11.
Montana - Chernomorets Balchik
00:00
30.11.
Pomorie - Litex Lovech
00:00
30.11.
Lokomotiv GO - Septemvri Sofia
00:00
Date
18
Result
07.12.
Strumska Slava - Septemvri Sofia
00:00
07.12.
Lokomotiv GO - Litex Lovech
00:00
07.12.
Pomorie - Chernomorets Balchik
00:00
07.12.
Montana - Kariana Erden
00:00
07.12.
Spartak Varna - Neftochimic Burgas
00:00
07.12.
Spartak Pleven - Hebar Pazardzhik
00:00
07.12.
Lokomotiv Sofia - CSKA 1948 Sofia
00:00
07.12.
Botev Galabovo - Ludogorets B
00:00
Date
19
Result
15.02.
Botev Galabovo - Pirin Blagoevgrad
00:00
15.02.
Ludogorets B - Lokomotiv Sofia
00:00
15.02.
CSKA 1948 Sofia - Spartak Pleven
00:00
15.02.
Hebar Pazardzhik - Spartak Varna
00:00
15.02.
Neftochimic Burgas - Montana
00:00
15.02.
Kariana Erden - Pomorie
00:00
15.02.
Chernomorets Balchik - Lokomotiv GO
00:00
15.02.
Litex Lovech - Strumska Slava
00:00
Date
20
Result
22.02.
Pirin Blagoevgrad - Septemvri Sofia
00:00
22.02.
Strumska Slava - Chernomorets Balchik
00:00
22.02.
Lokomotiv GO - Kariana Erden
00:00
22.02.
Pomorie - Neftochimic Burgas
00:00
22.02.
Montana - Hebar Pazardzhik
00:00
22.02.
Spartak Varna - CSKA 1948 Sofia
00:00
22.02.
Spartak Pleven - Ludogorets B
00:00
22.02.
Lokomotiv Sofia - Botev Galabovo
00:00
Date
21
Result
29.02.
Lokomotiv Sofia - Pirin Blagoevgrad
00:00
29.02.
Botev Galabovo - Spartak Pleven
00:00
29.02.
Ludogorets B - Spartak Varna
00:00
29.02.
CSKA 1948 Sofia - Montana
00:00
29.02.
Hebar Pazardzhik - Pomorie
00:00
29.02.
Neftochimic Burgas - Lokomotiv GO
00:00
29.02.
Kariana Erden - Strumska Slava
00:00
29.02.
Litex Lovech - Septemvri Sofia
00:00
Date
22
Result
04.03.
Pirin Blagoevgrad - Litex Lovech
00:00
04.03.
Septemvri Sofia - Chernomorets Balchik
00:00
04.03.
Strumska Slava - Neftochimic Burgas
00:00
04.03.
Lokomotiv GO - Hebar Pazardzhik
00:00
04.03.
Pomorie - CSKA 1948 Sofia
00:00
04.03.
Montana - Ludogorets B
00:00
04.03.
Spartak Varna - Botev Galabovo
00:00
04.03.
Spartak Pleven - Lokomotiv Sofia
00:00
Date
23
Result
07.03.
Spartak Pleven - Pirin Blagoevgrad
00:00
07.03.
Lokomotiv Sofia - Spartak Varna
00:00
07.03.
Botev Galabovo - Montana
00:00
07.03.
Ludogorets B - Pomorie
00:00
07.03.
CSKA 1948 Sofia - Lokomotiv GO
00:00
07.03.
Hebar Pazardzhik - Strumska Slava
00:00
07.03.
Kariana Erden - Septemvri Sofia
00:00
07.03.
Chernomorets Balchik - Litex Lovech
00:00
Date
24
Result
14.03.
Pirin Blagoevgrad - Chernomorets Balchik
00:00
14.03.
Litex Lovech - Kariana Erden
00:00
14.03.
Septemvri Sofia - Neftochimic Burgas
00:00
14.03.
Strumska Slava - CSKA 1948 Sofia
00:00
14.03.
Lokomotiv GO - Ludogorets B
00:00
14.03.
Pomorie - Botev Galabovo
00:00
14.03.
Montana - Lokomotiv Sofia
00:00
14.03.
Spartak Varna - Spartak Pleven
00:00
Date
25
Result
21.03.
Spartak Varna - Pirin Blagoevgrad
00:00
21.03.
Spartak Pleven - Montana
00:00
21.03.
Lokomotiv Sofia - Pomorie
00:00
21.03.
Botev Galabovo - Lokomotiv GO
00:00
21.03.
Ludogorets B - Strumska Slava
00:00
21.03.
Hebar Pazardzhik - Septemvri Sofia
00:00
21.03.
Neftochimic Burgas - Litex Lovech
00:00
21.03.
Kariana Erden - Chernomorets Balchik
00:00
Date
26
Result
04.04.
Pirin Blagoevgrad - Kariana Erden
00:00
04.04.
Chernomorets Balchik - Neftochimic Burgas
00:00
04.04.
Litex Lovech - Hebar Pazardzhik
00:00
04.04.
Septemvri Sofia - CSKA 1948 Sofia
00:00
04.04.
Strumska Slava - Botev Galabovo
00:00
04.04.
Lokomotiv GO - Lokomotiv Sofia
00:00
04.04.
Pomorie - Spartak Pleven
00:00
04.04.
Montana - Spartak Varna
00:00
Date
27
Result
11.04.
Montana - Pirin Blagoevgrad
00:00
11.04.
Spartak Varna - Pomorie
00:00
11.04.
Spartak Pleven - Lokomotiv GO
00:00
11.04.
Lokomotiv Sofia - Strumska Slava
00:00
11.04.
Ludogorets B - Septemvri Sofia
00:00
11.04.
CSKA 1948 Sofia - Litex Lovech
00:00
11.04.
Hebar Pazardzhik - Chernomorets Balchik
00:00
11.04.
Neftochimic Burgas - Kariana Erden
00:00
Date
28
Result
00:00
Pirin Blagoevgrad - Neftochimic Burgas
00:00
00:00
Kariana Erden - Hebar Pazardzhik
00:00
00:00
Chernomorets Balchik - CSKA 1948 Sofia
00:00
00:00
Litex Lovech - Ludogorets B
00:00
00:00
Septemvri Sofia - Botev Galabovo
00:00
00:00
Strumska Slava - Spartak Pleven
00:00
00:00
Lokomotiv GO - Spartak Varna
00:00
00:00
Pomorie - Montana
00:00
Date
29
Result
25.04.
Pomorie - Pirin Blagoevgrad
00:00
25.04.
Montana - Lokomotiv GO
00:00
25.04.
Spartak Varna - Strumska Slava
00:00
25.04.
Lokomotiv Sofia - Septemvri Sofia
00:00
25.04.
Botev Galabovo - Litex Lovech
00:00
25.04.
Ludogorets B - Chernomorets Balchik
00:00
25.04.
CSKA 1948 Sofia - Kariana Erden
00:00
25.04.
Hebar Pazardzhik - Neftochimic Burgas
00:00
Date
30
Result
02.05.
Pirin Blagoevgrad - Hebar Pazardzhik
00:00
02.05.
Neftochimic Burgas - CSKA 1948 Sofia
00:00
02.05.
Kariana Erden - Ludogorets B
00:00
02.05.
Chernomorets Balchik - Botev Galabovo
00:00
02.05.
Litex Lovech - Lokomotiv Sofia
00:00
02.05.
Septemvri Sofia - Spartak Pleven
00:00
02.05.
Strumska Slava - Montana
00:00
02.05.
Lokomotiv GO - Pomorie
00:00
Date
31
Result
09.05.
CSKA 1948 Sofia - Hebar Pazardzhik
00:00
09.05.
Lokomotiv GO - Pirin Blagoevgrad
00:00
09.05.
Pomorie - Strumska Slava
00:00
09.05.
Spartak Varna - Septemvri Sofia
00:00
09.05.
Spartak Pleven - Litex Lovech
00:00
09.05.
Lokomotiv Sofia - Chernomorets Balchik
00:00
09.05.
Botev Galabovo - Kariana Erden
00:00
09.05.
Ludogorets B - Neftochimic Burgas
00:00
Date
32
Result
13.05.
Pirin Blagoevgrad - CSKA 1948 Sofia
00:00
13.05.
Hebar Pazardzhik - Ludogorets B
00:00
13.05.
Neftochimic Burgas - Botev Galabovo
00:00
13.05.
Kariana Erden - Lokomotiv Sofia
00:00
13.05.
Chernomorets Balchik - Spartak Pleven
00:00
13.05.
Litex Lovech - Spartak Varna
00:00
13.05.
Septemvri Sofia - Montana
00:00
13.05.
Strumska Slava - Lokomotiv GO
00:00
Date
33
Result
16.05.
Strumska Slava - Pirin Blagoevgrad
00:00
16.05.
Pomorie - Septemvri Sofia
00:00
16.05.
Montana - Litex Lovech
00:00
16.05.
Spartak Varna - Chernomorets Balchik
00:00
16.05.
Spartak Pleven - Kariana Erden
00:00
16.05.
Lokomotiv Sofia - Neftochimic Burgas
00:00
16.05.
Botev Galabovo - Hebar Pazardzhik
00:00
16.05.
Ludogorets B - CSKA 1948 Sofia
00:00
Date
34
Result
23.05.
Pirin Blagoevgrad - Ludogorets B
00:00
23.05.
CSKA 1948 Sofia - Botev Galabovo
00:00
23.05.
Hebar Pazardzhik - Lokomotiv Sofia
00:00
23.05.
Neftochimic Burgas - Spartak Pleven
00:00
23.05.
Kariana Erden - Spartak Varna
00:00
23.05.
Chernomorets Balchik - Montana
00:00
23.05.
Litex Lovech - Pomorie
00:00
23.05.
Septemvri Sofia - Lokomotiv GO
00:00